Francine Oomen – Hoe overleef ik een gebroken hart? (1e recensie)

Rosa heeft nog steeds veel problemen met Alexander, haar stiefvader. Ze vindt het dan ook een ramp als ze in de zomervakantie mee moet naar Barcelona. Vijf weken zonder Neuz, mét Apenbil. Hoe moet(en) ze dat overleven? Verliefd zijn is heerlijk, een gebroken hart iets minder. Gelukkig kan het ook weer gelijmd worden en dan is het weer zo goed als nieuw. In dit boek staan een heleboel handige tips over liefde en liefdesverdriet, maar het gaat vooral over vriendschap. Voor iedereen die een heel, gebroken, geschaafd of gebarsten hart heeft. Met veel e-mails, brieven én ansichtkaarten!

kno meer info over boek

Mening over het boek

Recensie van Luna (ouder dan 18 jaar)
Heb je het boek uitgelezen?
Ja
Wat vind je van het boek?
★★★☆☆ – gemiddeld
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Andere reden… ik vind het leuk om met kerst kinderboeken te lezen en deze kwam ik toevallig tegen.
Welke steekwoorden passen bij het boek?
cool, leuk, realistisch, zielig
Hoe kom je aan het boek?
Zelf gekocht
Zitten er plaatjes (illustraties) in het boek?
Ja
Heb je net ‘ja’ ingevuld? Waarvoor worden de plaatjes gebruikt?
Om iets uit het verhaal duidelijker te maken, Als versiering
Wat vind je van de plaatjes? Passen ze bij het verhaal?
Ja ze vullen het verhaal mooi aan, maar voor mij persoonlijk hoeft het eigenlijk niet.
Wat vind je leuk aan het boek? Je kunt bijvoorbeeld een leuk stukje uit het boek overtypen
Het is niet alleen vrolijk boek, maar ook realistisch en er gebeurde bij Rosa veel nare dingen thuis. Ook met haar verkering ging het niet allemaal even goed
Wat vind je niet leuk aan het boek?
Als de personages met elkaar mailen gebruiken ze ‘pubertaal’, ik vond dat storend om te lezen. De moeder en stiefvader doen vaak onaardig tegen Rosa, ook al doet Rosa erg goed haar best.
Is er iemand uit het boek die je in het echt zou willen ontmoeten? Wat zou je dan samen gaan doen?
Nee
Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
Het boek gaat over verkering, over vertrouwen, maar ook over dood en verlies. Een verhaal over loslaten en bijbehorende gevoelens.
Is het boek moeilijk of gemakkelijk om te lezen?
Gemiddeld
Zitten er moeilijke woorden in het boek?
Ja
Heb je net ‘ja’ ingevuld? Kun je dan een voorbeeld geven van moeilijke woorden? Wat heb je gedaan toen je deze woorden tegenkwam?
Voor mij is ‘pubertaal’ niet lekker leesbaar, maar voor leeftijdgenoten zal het vast geen probleem zijn.
Wil je het boek nog een keer lezen? (je mag meerdere dingen kiezen)
Ik wil het volgende boek uit deze serie lezen
Aan wie zou je dit boek aanraden? (bijvoorbeeld kinderen van jouw leeftijd, jonger, ouder, jongens, meisjes)
Meisjes van 12 a 14