
De Heks van Eb en Vloed is het vervolg op de succesvolle fantasy-reeks de Prinsessen van Fantasia. Na de overwinning op de Prins zonder Naam, lijkt het erop dat er een periode van rust en vrede aanbreekt in het pas herenigde Grote Rijk. Maar schijn bedriegt! Het begint allemaal met een nachtmerrie van Kalea, de Koraalprinses, waarna er al snel meer tekenen van naderend onheil volgen. De Wijze Koning realiseert zich meteen wat er aan de hand is en vertelt zijn dochters wie de vijand lijkt te zijn: de Grauwe Heksen. Zeven gevaarlijke en vastberaden toverkollen, die niet zullen rusten voor ze de vijf delen van het rijk alsnog ten val hebben gebracht. De eerste aanval komt van Diluvia, de Heks van Eb en Vloed, en richt zich vooral op het vredige Rijk van het Koraal. Om het offensief van de heks en haar afschrikwekkende Monstermatrozen van de Peilloze Diepte af te weren, zal veel doorzettingsvermogen nodig zijn, maar ook sluwheid en moed. De Wijze Koning, zijn vijf dochters en hun vertrouwelingen trekken moedig ten strijde.

Mening over het boek
Recensie van Britt (10-12 jaar)
Heb je het boek uitgelezen?
Ja
Wat vind je van het boek?
★★★★★ – geweldig
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Het boek heeft een mooie voorkant, Ik vond de tekst op de achterkant leuk, Ik heb al andere boeken van deze schrijver gelezen, Ik heb al andere boeken uit dezelfde serie gelezen
Welke steekwoorden passen bij het boek?
avontuurlijk, cool, geheimzinnig, grappig, mooi, spannend, vrolijk
Hoe kom je aan het boek?
geruild met iemand
Zitten er plaatjes (illustraties) in het boek?
Ja
Heb je net ‘ja’ ingevuld? Waarvoor worden de plaatjes gebruikt?
Om iets uit het verhaal duidelijker te maken, Als versiering
Wat vind je van de plaatjes? Passen ze bij de tekst?
ik vind ze heel mooi het boek wordt er ook gezelliger van
Wat vind je leuk aan het boek?
dat het spannend is mooi goed te begrijpen meestal begrijp ik spannende boeken niet
Wat vind je niet leuk aan het boek?
niks
Is er iemand uit het boek die je in het echt zou willen ontmoeten? Wat zou je dan samen gaan doen?
met de vijf prinsessen naar al hun rijken
Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
het is gemakkelijk te lezen
Is het boek moeilijk of gemakkelijk te lezen?
Gemakkelijk
Zitten er moeilijke woorden in het boek?
Ja
Heb je net ‘ja’ ingevuld? Kun je dan een voorbeeld geven van moeilijke woorden? Wat heb je gedaan toen je deze woorden tegenkwam?
diluvia pyrea volumia tempestia cinderia sulfurea en nomonziona maar dat zijn de namen
Wil je het boek nog een keer lezen?
Ik wil het boek misschien nog een keer lezen, Ik wil andere boeken van deze schrijver lezen, Ik wil het volgende boek uit deze serie lezen
Voor wie zou dit een leuk boek zijn?
aan meisjes