
Als Sjakie een Gouden Toegangskaart vindt in een reep chocola, gaat zijn diepste wens in vervulling: hij krijgt een rondleiding door de geheimzinnige chocoladefabriek van meneer Willie Wonka, de ongelofelijkste, geweldigste, meest verbazingwekkende chocoladefabrikant ooit. En wie zou niet willen rondwandelen op de plek waar ze opstijglimonade met prik, holle-kiezen-vullende-caramels, aardbeiensap-waterpistolen of aflikbaar behang voor kinderkamers maken? Maar in de fabriek schuilen ook grote gevaren, zoals voor Caspar Slok, die door een rivier van hete chocolade wordt meegezogen.

Mening over het boek
Recensie van Jelle (8-10 jaar)
Heb je het boek uitgelezen?
Ja
Wat vind je van het boek?
★★★★☆
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Ik heb de film gezien en ik kreeg hem.
Welke steekwoorden passen bij het boek?
geheimzinnig, grappig, leuk, verrassend, vrolijk
Staan er tekeningen in het boek? Door wie zijn ze gemaakt? Vind je de tekeningen mooi? Passen de tekeningen bij het verhaal?
Ja Quentin Blake. Ze passen bij de tekst en zijn heel grappig.
Wat vind je leuk aan het boek?
Soms zijn personen een beetje dik of een beetje verwend of ze kauwen veel kauwgom, maar hier zijn ze echt héél erg dik en héél erg verwend. En ze kauwen héél veel kauwgom. Zo veel dat het grappig wordt.
Wat vind je niet leuk aan het boek?
Niks
Is er iemand uit het boek die je in het echt zou willen ontmoeten? Wat zou je dan samen gaan doen?
Ik zou wel naar de chocoladefabriek willen gaan.
Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
Nee.
Is het boek moeilijk of gemakkelijk te lezen?
Gemiddeld
Wat vind je van het einde van het boek?
Het einde was verrassend, Het boek heeft een open einde. Aan het einde van het boek weet je nog steeds niet alles
Wil je het boek nog een keer lezen?
Ja, ik wil het boek nog een keer lezen, Ik wil andere boeken van deze schrijver lezen, Ik wil het volgende boek uit deze serie lezen
Voor wie zou dit een leuk boek zijn?
Voor kinderen die van grappige verhalen houden