Isol – De mooie Griselda (1e recensie)
Griselda is zo mooi dat iedereen die haar ziet letterlijk zijn hoofd verliest. Griselda vindt dat wel grappig. Ze verzamelt de hoofden en hangt ze op aan de muur of zet ze onder een glazen stolp. Maar ze wordt er zo langzamerhand wel erg eenzaam van. Op een dag legt ze het aan met een bijziende prins, die niet direct zijn hoofd verliest omdat hij haar toch niet goed kan zien. Ze krijgen samen een onwaarschijnlijk mooie baby, waardoor de rollen opeens omgedraaid zijn.
Over het verhaal
Prinses Griselda
was zo beeldschoon
dat iedereen die haar zag
zijn hoofd verloor.
Prinses Griselda is ontzettend mooi. Iedereen die haar ziet verliest letterlijk zijn hoofd. Dat vindt Griselda eigenlijk best leuk. En ze bewaart de hoofden van de mannen. Op een dag krijgt Griselda een kind. Zal dat wel goed gaan?
Mening over het boek
Recensie van Ikvindlezenleuk (Mathilde) (ouder dan 18 jaar)
1. Heb je het boek uitgelezen?
Ja
2. Als je het boek niet hebt uitgelezen: waarom niet? Wat vond je niet leuk aan het boek?
3. Wat vind je van het boek?
★★★★☆
4. Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Het boek heeft een mooie voorkant, Ik vond de tekst op de achterkant leuk, Ik heb al andere boeken van deze schrijver gelezen, Ik heb het boek van de uitgeverij gekregen om er een recensie over te schrijven
5. Welke steekwoorden passen bij het boek?
grappig, mooi, ontroerend
6. Staan er tekeningen in het boek? Door wie zijn ze gemaakt? Vind je de tekeningen mooi? Passen de tekeningen bij het verhaal?
De illustraties zijn gemaakt door Isol. De tekeningen zijn onderdeel van het verhaal
7. Wat vind je leuk aan het boek?
Ik vind het grappig dat alle mannen die Griselda aankijken hun hoofd verliezen
8. Wat vind je niet leuk aan het boek?
Ik vind het ook zielig dat die mannen hun hoofd verliezen
9. Is er iemand uit het boek die je in het echt zou willen ontmoeten? Wat zou je dan samen gaan doen?
Nee
10. Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
Nee
11. Is het boek moeilijk of gemakkelijk te lezen?
Gemakkelijk
12. Wil je het boek nog een keer lezen?
Ja, ik wil het boek nog een keer lezen, Ik wil andere boeken van deze schrijver lezen
13. Voor wie zou dit een leuk boek zijn?
Voor kinderen vanaf 4 jaar