In juni werden de winnaars van de Zilveren Griffels, Zilveren Penselen, Bronzen Griffels en Bronzen Penselen bekend gemaakt. De Bronzen Griffels en Penselen worden dit jaar voor het eerst uitgereikt en komen in plaats van de Vlag en Wimpels. Vanavond worden de winnaars van de Gouden Griffel en het Gouden Penseel bekend gemaakt in het Jeugdjournaal.

Zilveren Griffel

tot 6 jaar

  • Pieter Gaudesaboos voor ‘Een zee van liefde’
  • Tiny Fisscher voor ‘Het geluk van Schildpad’

6-9 jaar

  • Bette Westera & Naomi Tieman voor ‘Toen Rups een vlinder werd’
  • Jordan Scott voor ‘Ik praat als een rivier’

9-12 jaar

  • Yorick Goldewijk voor ‘Films die nergens draaien’
  • Zindzi Zevenbergen voor ‘Lennox en de gouden sikkel’

12-15 jaar

  • Anna Woltz voor ‘De tunnel’
  • Jason Reynolds voor ‘Let goed op’

informatief

  • Edward van de Vendel & Ionica Smeets voor ‘Rekenen voor je leven’
  • Marc ter Horst voor ‘Viruswereld’

poëzie

  • Rian Visser voor ‘Alle wensen van de wereld’

Zilveren Penseel

geïllustreerd kinderboek

  • Hedy Tjin voor ‘Op de rug van Bigi Kayman’
  • Rébecca Dautremer voor Over mieren die goud verzamelen’

informatief boek

  • Marieke ten Berge voor ‘Noord’
  • Monika Vaicenavičienė voor ‘Wat is een rivier?’

geïllustreerd jeugdboek

  • Brian Elstak & Hedy Tjin voor ‘Lennox en de gouden sikkel’
  • Raoul Deleo voor ‘Terra Ultima’

prentenboek

  • Hanneke Siemensma voor ‘De haas zonder neus’
  • Octavie Wolters voor ‘Het lied van de spreeuw’

Bronzen Griffel

tot 6 jaar

  • Jon Klassen voor ‘De rots van boven’
  • Linde Faas voor ‘Waar is grote broer?’

6-9 jaar

  • Henna Goudzand Nahar voor ‘Op de rug van Bigi Kayman’
  • Mirjam Oldenhave voor ‘Boutje van de Rommelberg’
  • Peter Carnavas voor ‘De olifant’

9-12 jaar

  • B.B. Alston voor ‘Amari en de Nachtwachters’
  • Enne Koens voor ‘Vanaf hier kun je de hele wereld zien’
  • Michelle Harrison voor ‘De vloek van de kraaientoren’

12-15 jaar

  • Annet Schaap voor ‘De meisjes’
  • Susin Nielsen voor ‘Iets heel bijzonders’
  • Twiggy Bossuyt voor ‘Dag,’

informatief

  • Annemiek de Groot, Roos Jans, Juul Lelieveld, Liesbeth Rosendaal, Marrit Boogaars voor ‘Toen het oorlog was, 1914-1918’
  • Susanne Roos voor ‘Het huttenboek voor jonge klussers’

poëzie

  • Hans Hagen, Monique Hagen, Joke van Leeuwen, Simon van der Geest, Erik van Os, Elle van Lieshout, Pim Lammers, Bette Westera voor ‘Tintelvlinders en pantoffelhelden’

Bronzen Penseel

geïllustreerd kinderboek

  • José Luis Garchia Lechner voor ‘Smaakspoken’
  • Sanne te Loo voor ‘Tintelvlinders en pantoffelhelden’
  • Sylvia Weve voor ‘Toen Jonas in de walvis zat’

informatief

  • Felicita Sala voor ‘Als een boom’
  • Floor de Goede voor ‘Rekenen voor je leven’
  • Jan Van Der Veken voor ‘Het botenboek’

geïllustreerd jeugdboek

  • Linde Faas voor ‘Jij mag alles zijn’
  • Martijn van der Linden voor ‘Honden voor het leven’
  • Quentin Zuttion voor ‘Noem me Nathan’

prentenboek

  • Melissa Castrillón voor ‘Machtige Min’
  • Tim Van Den Abeele voor ‘Het hart van het meisje’
  • Yvonne Jagtenberg voor ‘Ik ben Pippi niet!’

Geef een antwoord